Kvalita ekonomických škol kolísá, jedna vládne všem

Absolventi Vysoké školy ekonomické v Praze nejmenší problém najít si ihned po studiu práci, uvedl server Aktuálně.cz. Zaměstnavatelé tento fakt potvrzují.

Každý rok vystuduje univerzitu s ekonomickým zaměřením třináct tisíc lidí, z toho polovina zamíří na magisterské, či doktorské studium. Mezi „TOP 10“ fakultami s nejlepší uplatnitelností absolventů po skončení studia má VŠE hned čtyři zástupce. Vyplývá to ze studie Střediska vzdělávací politiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

První příčku obsadila Fakulta financí a účetnictví, na další pozici ji následuje Fakulta managementu v Jindřichově Hradci. Na dalších místech poté najdeme Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity a Fakultu sociálních věcí Univerzity Karlovy.

Největší problémy s uplatněním mají absolventi Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích a Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.

„Nejlépe připraveni pro práci v naší společnosti bývají absolventi VŠE v Praze, a to ve všech parametrech, které hodnotíme – odborné znalosti, znalost angličtiny, motivace, zkušenosti ze zahraničí, proaktivita během studia. Následují absolventi Karlovy univerzity, Masarykovy univerzity a Mendelovy univerzity v Brně,“ říká Velíšková serveru Aktuálně.cz.

Celý článek najdete zde.