15. – 24. 4. 2013: Výstava o historii Majálesu (VŠE na Majáles)

15.4.2013 24.4.2013

U příležitosti 60. výročí Vysoké školy ekonomické se v prostorách atria Rajské budovy na Žižkově uskuteční výstava mapující historii Majálesu. Výstava s podtitulem „Šéfujeme Praze“ bude probíhat od 15. 4. do 24. 4. a bude rozdělena do tří tematických částí. Součástí výstavy bude i vernisáž s doprovodným programem. Vernisáž proběhne v pondělí 15. 4. 2013 od 19:30 v prostorách atria Rajské budovy VŠE. K výstavě promluví rektor VŠE, majálesoví pamětníci, úspěšní absolventi VŠE ale i současný kandidát na krále Majálesu za Vysokou školu ekonomickou Jan VŠEmožný. Cílem výstavy je přiblížit studentům, jak vypadal Majáles a oslavy studentstva ve svých začátcích v polovině padesátých let a co se s ním stalo v následujících letech.

Témata výstavy:

• Milníky v historii Majálesu a studentských oslav
  • Novodobá podoba Majálesu a zapojení studentů
  • Šéfové z ekonomky aneb pohled do studentské historie vysoké školy pod heslem Šéfujeme Praze

Součásti výstavy bude multimediální umělecká instalace se záběry z prvního i druhého tématu výstavy. Záznam z vernisáže i nevystavené informace a materiály vyjdou po výstavě v podobě elektronické knihy pro dotyková zařízení a jako interaktivní PDF. Na vernisáži je s kluby studentů z VŠE připraveno několik překvapení pro ozvláštnění a navození atmosféry studentské akce Majálesu.

VŠE na Majáles je nezisková organizační skupina složená ze studentů VŠE, kteří mají zájem reprezentovat svoji školu. Stará se o účast VŠE a zapojení studentů na největších studentských akcích v Praze již třetím rokem.

Více informací o činnosti a dalších aktivitách skupiny v rámci Majálesu je k dispozici na www.vsenamajales.cz.

Pozvánka ke stažení